Dekorami

Tapeta flizelinowa

Klejenie. Tapety flizelinowej lub o podłożu flizelinowym (klej nakładany na ścianę)

1) Tapetowanie zacząć od rozplanowania ułożenia brytów tapety na ścianie (zaleca się tapetowanie w kierunku od okna do drzwi).

2) Przed rozpoczęciem właściwego klejenia, do położenia pierwszego brytu konieczne jest zaznaczenie na ścianie pionu.

3) Jeżeli jest taka potrzeba to pociąć tapetę na kawałki odpowiadające wysokości klejenia, pamiętając o odpowiednim dopasowaniu wzoru. Należy zostawić niewielki zapas ok. 5 cm na długości brytu tapety

4) Równomiernie nałożyć cienką warstwę kleju na ścianę za pomocą wałka lub pędzla. Klej nakładać systematycznie tak, aby nie wysechł przed położeniem tapety. Najlepiej na powierzchnię nieco tylko większą, niż nakładany bryt  tapety.

5) Nakładać przycięte suche pasy tapety na pomalowaną klejem ścianę.

6) Pasy tapety należy kłaść od góry ściany, w ten sposób, aby jedna ze złożonych jeszcze części swobodnie opadała w dół. Następnie należy bardzo dokładnie dopasować wzór do naklejonego poprzednio brytu.

7) Wszystkie brzegi tapet są firmowo przycięte i powinny być łączone na styk, przy użyciu wałka lub miękkiej szmatki. Szczególnie delikatnie należy postępować w przypadku tapet  z fakturą. W trakcie aplikacji możliwe jest pojawienie się śladów tuszu na używanej szmatce. Jest to nadmiar tuszu, który pojawia się przy niektórych rodzajach zadruku i nie oznacza to, że ściera się zadruk. Po usunięciu tego nadmiaru, tusz nie powinien już pojawiać się, przy na przykład, późniejszym przemywaniu tapety wodą.

8) Usunąć pęcherzyki powietrza za pomocą wałka lub miękkiej szmatki.

9) Przyciąć dla wyrównania ostrym nożem górną i dolną krawędź ułożonych brytów.

10) Usunąć nadmiar kleju lekko wilgotną i czystą gąbką. Należy to czynić po nałożeniu każdego pasma tapety, aby klej nie wysechł. W żadnym wypadku nie trzeć wielokrotnie w tym samym miejscu i nie używać chemicznych środków czystości. Wysychający klej może zniszczyć powierzchnię tapety.


Technocolor i serwis Dekorami gwarantuje właściwą jakość produktu, ale nie ma wpływu na warunki i sposób jego zastosowania, nie odpowiada również  za pracę Projektanta i Wykonawcy. Przedstawione powyżej informacje zostały podane w dobrej wierze, według aktualnego stanu wiedzy i doświadczenia praktycznego, co nie zwalnia od odpowiedzialności za wykonywanie prac zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i BHP. Informacje i zalecenia podane w niniejszej instrukcji są oparte na naszej wiedzy i doświadczeniu, ale należy je zweryfikować w konkretnych zastosowaniach
»    Przygotowania
»    Czyszczenie
»    Naklejki

Stopka Belka-dolna-wybrane-banki