Dekorami

Naklejki

Przygotowanie:

Prace rozpocznij od oczyszczenia powierzchni na której planujesz umieścić dekorację. Powłoki malarskie należy oczyścić i przetrzeć wilgotną szmatką tak aby usunąć kurz.

Odczekaj chwilę upewniając się, że ściana jest całkowicie sucha.

UWAGA!

Fototapety i naklejki można montować dopiero gdy ściana całkowicie wyschnie, minimum 14 dni po pomalowaniu ścian. Wcześniejszy montaż może skutkować ich odklejaniem się i nie podlega gwarancji. Ponadto wilgoć nie będzie miała jak odparować co może pociągnąć za sobą dalsze problemy.

Produkt dostarczany jest w kartonowej tubie transportowej w formie rulonu. Wyjmij go  i rozłóż na płaskiej powierzchni wzorem do góry tak by mógł się rozprostować.

Umieść dekorację w zaplanowanym miejscu, jeżeli potrzebujesz możesz ją przykleić na rogach za pomocą delikatnej papierowej taśmy samoprzylepnej. W ten sposób zweryfikujesz kompozycję i rozmieszczenie.


Materiały samoprzylepne można kleić na dwa sposoby: na sucho i na mokro


Technika na sucho.

 Na podłoża typu: ściana, płyta karton-gips, gładź, beton, etc. możemy stosować wyłącznie tę technikę. Przy opisie każdego materiału samoprzylepnego do stosowania jako tapeta samoprzylepna, okleina meblowa lub naklejka widnieje informacja czy jest przeznaczony do klejenia na sucho czy na mokro.

1.       Jeżeli przyklejamy fototapetę  na powierzchniach pionowych zalecane jest, aby zacząć od góry. Jeśli na płaskiej, poziomej powierzchni, nie ma znaczenia od której strony zaczniemy.

2.       Od góry odlepiamy po 20-50cm fototapety, papier podkładowy zwijając go pod spód.
 UWAGA! NICZYM NIE SPRYSKUJEMY PODŁOŻA.

3.       Przykładamy folię równo, jedna osoba wygładza powierzchnię naklejaną raklą, wypychając na zewnątrz bąbelki powietrza, druga naciąga cały bryt, podwijając co chwilę papier podkładowy. Należy uważać aby nie uszkodzić kantem rakli wydruku.

4.       Następne bryty (jeśli tapeta składa się z kilku elementów) przyklejamy w ten sam sposób, precyzyjnie przyklejając obok siebie „na styk”,  tak aby dobrze spasować wzór.

5.       W przypadku oklejania, innych elementów, stosujemy te sama technikę, z ta różnicą, że naklejki składają sie z jednej części i nie trzeba dopasowywać brytów.

Dekoracja do aplikacji na sucho wykonana jest z repozycjonowalnej folii, jeżeli coś idzie nie po Twojej myśli możesz odkleić fragment od podłoża i przykleić ponownie.

 
Technika na mokro

Technikę na mokro można stosować na materiały typu: szkło, płyta meblowa, pcw, metal, etc.

1.       Podłoże, na które zamierzamy przykleić naklejkę powinno być czyste, odtłuszczone benzyną ekstrakcyjną i suche. Zachowaj ostrożność – niektóre powierzchnie mogą na benzynę zareagować zmatowieniem dlatego nie wychodź poza granice przestrzeni, na której ma być tapeta.

2.       Jeżeli przyklejamy naklejkę na powierzchniach pionowych zalecane jest, aby zacząć od góry. Jeśli na płaskiej, poziomej powierzchni, nie ma znaczenia od której strony zaczniemy.

3.       Odlepiamy po ok.20-50cm folii, papier podkładowy zwijamy pod spód. Spryskujemy wodą folię na powierzchni z klejem jak i początek podłoża, na której zamierzamy przykleić dekorację. Ważne: nie zmoczyć papieru podkładowego.

4.       Przykładamy folię równo, jedna osoba wygładza raklą powierzchnię naklejaną, wypychając na zewnątrz bąbelki z wodą, druga naciąga cały bryt, podwijając co chwilę papier podkładowy. Każdorazowo po odklejeniu kolejnej partii papieru podkładowego spryskujemy wodą obydwie powierzchnie - folię jak i powierzchnię na którą naklejamy.

5.       Gdyby nie wszystkie pęcherzyki powietrza udało sie usunąć, można je przekłuć bardzo ostrą igłą a następnie wygładzić raklą.

6.       Po przyklejeniu całości, należy szczególnie mocno docisnąć krawędzie.

 

 

Technocolor i serwis Dekorami gwarantuje właściwą jakość produktu, ale nie ma wpływu na warunki i sposób jego zastosowania, nie odpowiada również za pracę Projektanta i Wykonawcy. Przedstawione powyżej informacje zostały podane w dobrej wierze, według aktualnego stanu wiedzy i doświadczenia praktycznego, co nie zwalnia od odpowiedzialności za wykonywanie prac zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i BHP. Informacje i zalecenia podane w niniejszej instrukcji są oparte na naszej wiedzy i doświadczeniu, ale należy je zweryfikować w konkretnych zastosowaniach
»    Przygotowania
»    Czyszczenie
»    Naklejki

Stopka Belka-dolna-wybrane-banki