Dekorami

FotoObrazy

Często zadawane pytania na temat obrazów drukowanych na płótnie (canvas)

1.       Co to jest blejtram?

Blejtram ( inaczej krosna malarskie) to rama z profilowanych listew, zwykle prostokątna, na którą naciąga się i przybija zadrukowane płótno

2.       Czym różni się płótno poliestrowe Kandinsky od płótna bawełnianego Dali?

Płótna różnią się rodzajem materiału, z którego są wykonane. Poliester jest wykonany jest z włókien syntetycznych, bawełna jest materiałem naturalnym tak jak tradycyjne płótna malarskie. Poliester jest znacznie cieńszym materiałem i polecamy do obrazów w mniejszych formatach. W dużych formatach nieco lepiej sprawdzi się płótno Dali. Płotno bawełniane ma też wyraźniejsza strukturę. Obydwa są wysokogatunkowym materiałem produkowanym przez uznanego niemieckiego producenta.

3.       Czy oba materiały są bezzapachowe?

Tak. Płótna nie zawierają PCW, który może być nośnikiem specyficznego zapachu. Druk lateksowy jest też bezzapachowy.

4.       Co to są poliptyki?

Wybrany obraz / zdjęcie możemy wydrukować w kilku częściach. Każda część zdjęcia stanowi osobny obrazek oprawiony w blejtram.

5.       Czy całe zdjęcie lub wybrany kadr będzie widoczny na obrazie?

Wybrany kadr  (jaśniejszy, zaznaczony przerywaną linią fragment obrazu) będzie wydrukowany i naciągnięty na drewniana ramę. Po 3 cm z każdej strony zostanie zawinięte na ramę. Poniższy obrazek  wyjaśnia ten problem. Oznacza to, że zdjęcie widoczne od frontu będzie pomniejszone o 3 cm z każdej strony. Dlatego nie należy umieszczać istotnych elementów tuż przy granicy kadru. Może sie okazać, że na przykład fragment głowy jest zawinięty na ramę i nie widać go z przodu obrazu. W wielu przypadkach nie będzie to problemem, ale jeżeli dla Ciebie ten akurat fragment ma istotne znaczenie, możesz być rozczarowany otrzymanym rezultatem. Co zrobić jeżeli nie da się zmienić kadru? Napisz w uwagach aby cały kadr był widoczny od frontu - wtedy na boki ramy nawinięte zostanie białe płótno.

165593441

6.       Dlaczego nie oferujecie dodatkowych zabezpieczeń wydruku?

Druk lateksowy jest wodoodporny, nie pęka przy zawijaniu brzegów i charakteryzuje sie wysoka trwałością w normalnym użytkowaniu obrazów, dlatego nie ma potrzeby pokrywania wydruku laminatem (który dodatkowo spłaszcza strukturę płótna i sprawia, że wygląda ono mniej naturalnie)Nie ma tu odpowiedzi na twoje pytanie? Napisz do nas.


»    Fototapety
»    FotoObrazy
»    Naklejki
»    Zdjęcia
»    Serwis
»    Kody rabatowe

Stopka Belka-dolna-wybrane-banki