Dekorami

Naklejki

Pytania dotyczące materiałów samoprzylepnych

1.       Co oznacza "repozycjonowalność"?

Jeżeli dany materiał określamy jako repozycjonowalny oznacza to, że ma on specjalny klej (lub inny patent na przyleganie do powierzchni), który pozwala na przyklejanie, odklejanie, przyklejanie ponowne itd. Jest to szczególnie przydatna cecha w przypadku niewielkiego doświadczenia  w pracach tego typu. Źle przyklejona folia może zostać odklejona, bez ryzyka uszkodzenia i przyklejona ponownie.

2.       Czym się różni klej trwały od usuwalnego?

Folia z klejem permanentnym wiąże sie z podłożem z pełna mocą, zwykle, po dobie od aplikacji. Potem oderwanie jej jest dosyć trudne, może nawet naruszyć strukturę podłoża, a ponadto pozostają na nim trudne do usunięcia ślady kleju. Klej usuwalny jest, można powiedzieć, sprytniejszy - utrzymuje materiał na podłożu, a z drugiej strony pozwała łatwo sie odkleić bez wysiłku i bez pozostawiania śladów kleju. Oczywiście do każdego materiału są pewne ograniczenia co do rodzaju podłoża i czasu użytkowania określone przez producenta.

3.       Czy grubość folii ma znaczenie?

Owszem - grubsza folia jest łatwiejsza do aplikacji i mniej widać ewentualne niedoskonałości ściany. A cieńsza jest tańsza.

4.       Jaką folię wybrać?

Mono: jeżeli oklejasz przedmioty, meble, drzwi, itp., jeżeli wiesz, ze dasz sobie rade z aplikacja na mokro, raklowaniem, usuwaniem bąbli, jeżeli nie zależy ci na łatwym usuwaniu folii lub montujesz ją na stałe, jeżeli zależy ci na najniższej cenie  

WallArt : jeżeli oklejasz ściany, jeżeli oklejasz meble i chcesz te dekoracje kiedyś wymienić. Jeżeli zależy ci na łatwiejszej aplikacji, na sucho, z możliwością poprawek. Jeżeli powierzchnia oklejana jest gładka

Easy Stick&Play:  jeżeli masz podobne wymagania jak wyżej, ale dodatkowo chcesz mieć możliwość, odklejenia wydruku i przyklejenia go w inne miejsce (lub to samo w trakcie aplikacji), nawet wiele razy. Jeżeli potrzebujesz grubszej folii, którą lepiej przykrywa niedoskonałości podłoża i jeszcze łatwiej się nakleja niż WallArt. Jeżeli potrzebujesz elastycznego materiału, który można wkleić w krzywizny podłoża, np. fugi płytek na ścianie w łazience. Przy wyklejaniu (szczególnie przy odklejaniu, w trakcie aplikacji)  należy uważać, by nie naciągnąć folii - jest bardzo plastyczna i naciągniecie może spowodować, że pozostaną naddatki.

5.       Czy można okleić meble z brzegami?

Polecamy raczej oklejanie  samych frontów mebli. Oklejanie wszystkich czterech brzegów, wiąże sie z powstaniem nadmiaru materiału na każdym rogu. Ten nadmiar trzeba bardzo precyzyjnie odciąć, tak żeby nie powstała ani szpara, ani zgrubienie. To samo dotyczy mebli o fazowanych brzegach. Czyli teoretycznie można, ale w praktyce może okazać się bardzo trudne i może nie wyglądać dobrze.Nie ma tu odpowiedzi na twoje pytanie? Napisz do nas.


»    Fototapety
»    FotoObrazy
»    Naklejki
»    Zdjęcia
»    Serwis
»    Kody rabatowe

Stopka Belka-dolna-wybrane-banki