Dekorami

Zdjęcia

Informacje o zdjęciach, jakości, rozdzielczości, itp

1.       Czy rozdzielczość mojego zdjęcia będzie wystarczająca do wydruku?

Większość naszych produktów to duże formaty. W związku z tym rozdzielczość oryginalnych zdjęć, zarówno dostarczanych przez klientów, jak i tych z banku zdjęć zwykle nie jest wystarczająca do druku fototapety czy dużego obrazu. Dlatego korzystamy ze specjalistycznego oprogramowania do "polepszania" rozdzielczości. Program sztucznie dodaje pikseli i stosuje dodatkowe zabiegi aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy, ale nie należy oczekiwać takiej ostrości jak na wydrukach w małych formatach. Ponieważ jednak fototapety oglądamy z większej odległości, efekt jest satysfakcjonujący dla większości klientów. Super ostrość konturów zapewniają jedynie świetnej jakości zdjęcia o rozdzielczości 150 dpi w docelowym rozmiarze (wykonane aparatem wielkoformatowym lub rendery) oraz grafika wektorowa, która można powiększać do dowolnych rozmiarów bez jakiejkolwiek utraty jakości. W module konfiguracji produktu możesz sprawdzić czy dany format  jest możliwy do wydruku z Twojego zdjęcia. Na bazie swojego doświadczenia wprowadziliśmy pewne ograniczenia, co do dopuszczalnego powiększania. Technicznie możemy plik powiększyć bardziej i wydrukować większy format niż ten który pokazuje system, lecz wyłącznie na wyraźne żądanie klienta. Jeżeli masz wątpliwości, można zamówić wydruk próbny fragmentu zdjęcia w docelowym powiększeniu. Szczegóły w zakładce Serwis Próbkowy.

2.       Czy moje zdjęcie będzie dobrze wyglądało?

To pytanie w takiej czy innej formie często słyszymy, ale niestety nie ma na nie dobrej odpowiedzi. Ocena czy coś się podoba jest bardzo subiektywna. Różne osoby mają różny poziom oczekiwań.  Zdjęcie może być kiepskie techniczne, ale ma wartość emocjonalną. I tak dalej. Nie możemy udzielić wiążącej odpowiedzi na takie pytanie.

3.       Czy możecie poprawić jakość mojego zdjęcia?

Jedyne co możemy polepszyć to rozdzielczość, tak aby ze zwykłego zdjęcia można było wydrukować na przykład obraz. Jednak jakość zdjęcia jeżeli chodzi o naświetlenie, ostrość, ziarno, szumy, itd pozostanie taka jak w oryginalnie przesłanym do nas zdjęciu.

4.       Dlaczego kolory na moim monitorze i na wydruku nie są identyczne?

Najbardziej popularne, najprostsze i prawdziwe wytłumaczenie jest takie, że każdy monitor, ze względu na swoje indywidualne ustawienia wyświetla kolory nieco inaczej. Wystarczy podejść do półki z telewizorami w sklepie. Druga przyczyna to sposób budowania koloru w widzianego w monitorze i na wydruku. Monitor świeci i dzięki temu widzimy obraz. Kolor budowany jest z trzech podstawowych (RGB). Kolory na wydruku widzimy kiedy pada na nie światło (nawiasem mówiąc rodzaj światła też zmienia odbiór barwy) i zbudowane są z czterech kolorów podstawowych (CMYK). Dlatego kolory z monitora są zwykle bardziej żywe i nieco inne niż te na wydruku. Są to dwa różne systemy budowania barwy bez idealnych odpowiedników. Dodatkowo, ta sama barwa w oświetleniu dziennym, silnym, słabym, porannym, wieczornym, oświetlona żarówką, świetlówkami lub innym źródłem światła, za każdym razem będzie wyglądała nieco inaczej. Czasami mogą to być bardzo duże różnice. Dlatego jeżeli konkretne odcienie są ważne zachęcamy do zamówienia próbki  

5.       Dlaczego na dwóch różnych materiałach zdjęcie na nieco inny odcień?

Barwa podłoża ma wpływ na ocień drukowanego zdjęcia. Niektóre podłoża są śnieżno białe, w zimnej tonacji, inne bardziej kremowe, ciepłe.

6.       Dlaczego ten sam produkt z innym zdjęciem ma inną cenę?

Wszystkie zdjęcia poza Galerią Artystów pochodzą z banku zdjęć i są tam wyceniane. Serwis Dekorami nie narzuca własnych cen i nie ma wpływu na ich wysokość. Pamiętaj, że kupując produkt z takim zdjęciem wspierasz autorów tych prac – część kwoty

7.       Dlaczego gdzie indziej to samo zdjęcie jest tańsze lub za darmo?

Zdarzają się drukarnie, które postępują nieuczciwie i nie kupują zdjęć w ramach licencji przeznaczonej do sprzedaży produktów. W ten sposób autorzy zdjęć nie otrzymują wynagrodzenia w należnej im wysokości. Pamiętaj, że kupując produkt ze zdjęciem w serwisie Dekorami wspierasz twórców -autorów tych prac. W takich serwisach dostępnych jest zwykle kilkaset zdjęć, na Dekorami masz prawie 23 miliony zdjęć i grafik, z czego prawie 100 tys. ręcznie wyselekcjonowanych w kolekcjach tematycznych, autorskich i kolorystycznych.

8.       Dlaczego ten sam produkt z różnym zdjęciem nie może być wydrukowany w tych samych wymiarach maksymalnych?

Zdjęcia są dostępne w różnych formatach i maksymalnych rozdzielczościach i stąd wynikają te różnice. Technicznie jesteśmy w stanie powiększyć zdjęcie bardziej niż wskazuje na to ograniczenie widoczne w serwisie. Ograniczenie wprowadziliśmy na bazie swojego doświadczenia, tak aby uzyskać jak największy format maksymalny przy akceptowalnej jakości. Większe powiększenia dostępne są na indywidualne żądanie klienta.

9.       Dlaczego niektóre grafiki nie mają żadnego ograniczenia rozmiarów?

Niektóre pliki (np. wzory powtarzalne) są dostępne w takiej formie, że w odpowiednim programie graficznym można powiększyć je do dowolnego rozmiaru.

10.   Dlaczego po kliknięciu w „pokaż więcej” pokazują się też zdjęcia nie związane z danym tematem?

Po kliknięciu w „pokaż więcej” lub wyszukiwaniu przez słowo kluczowe ze strony głównej pokazują się zdjęcia wprost z banku zdjęć. Ponieważ rezultaty nie zawsze są odpowiadające oczekiwaniom, stworzyliśmy własne kolekcje tematyczne, w prawie 200 popularnych tematach, gdzie znajdziesz najbardziej atrakcyjne obrazy i zawsze na temat. Jeżeli nie znajdziesz właściwego zdjęcia, na ostatniej stronie kolekcji, pokaże się „pokaż więcej”.

11. Szukam fototapety z motywem znanych postaci z filmów, gier, pop kultury (Batman, Angry Birds, Marylin Monroe, itp)

Takie zdjęcia są licencjonowane i nie mamy ich w ofercie. Rozwiązaniem jest jednak wyszukanie przez Klienta w internecie odpowiedniego zdjęcia lub zeskanowanie go (np. z komiksu, mangi, albumu) i zlecenie nam wydruku fototapety, fotoobrazu, naklejki lub plakatu z takim zdjęciem. Jest działanie legalne w ramach dozwolonego użytku.  

12. Czy jakość zdjęcia z internetu będzie wystarczająca do wydruku?

Jeżeli szukamy zdjęcia w internecie warto skorzystać z wyszukiwarki obrazów Google i narzędzia wyszukiwania rozmiar. Minimum to 2 MB, ale im większe zdjęcie tym lepsza jakość i tym większy wydruk będzie możliwy. Poniżej przykład dotyczący wyszukiwania obrazu Tamary Łempickiej
obrazy_google   


Nie ma tu odpowiedzi na twoje pytanie? Napisz do nas.»    Fototapety
»    FotoObrazy
»    Naklejki
»    Zdjęcia
»    Serwis
»    Kody rabatowe

Stopka Belka-dolna-wybrane-banki