Dekorami

Propozycje Porady

Medium_96cbd60c-cf86-43f9-bc25-fbff67b87b83

Co zrobić gdy trzeba szybko i w miarę nieinwazyjnie odnowić fragment łazienki? Demontujemy starą kabinę, brodzik, półki, wyburzamy to i owo aby wstawić większą... Pojawia się pewien problem: dziury i poważne ubytki w płytkach. Takie kafelki są już niedostępne, więc w grę wchodzi albo wymiana na całej ścianie (czyli kolejne demontaże rożnych elementów wyposażenia), albo... oklejamy ścianę folią. No to oklejamy!


Wcześniej folia Easy Stick&Play przechodziła testy w umywalce. Przyklejana, odklejania, moczona w wodzie. Testy przeszła pozytywnie i została wybrana jako materiał odpowiedni do tego odważnego zadania. Zobaczcie jak ja oceniamy w takim zastosowaniu.

Aplikacja. Aplikacja byłaby znacznie łatwiejsza gdyby folia była przyklejana przed montażem kabiny. Folia jest gruba, ma system usuwania bąbli powietrza na zewnątrz i można ją wielokrotnie odklejać i przyklejać na nowo. To zdecydowane zalety. Cecha, która jest i plusem i minusem jest elastyczność tej folii. Dobrze dopasowuje się do kształtu ściany - płytek, ale z drugiej strony łatwo ją naciągnąć i zdeformować podczas odklejania. Dlatego takie ważne jest aby na ścianie nie było żadnych "przeszkód", które utrudniają wyklejanie. Po drugie nie należy repozycjonować folii po dociśnięciu folii raklą do ściany.
img_2878
 
Efekt. W naszym wypadku nie wyszło idealnie, ze względu na wspomniana kolejność montażu i przeszkadzające elementy na ścianie. Bryty nie zeszły się idealnie, a na dole lewej części pojawiły się małe zmarszczki, ze względu na naciągnięcie i deformację folii. Widać to jednak tylko z bardzo bliska, więc ogólnie wygląda to całkiem nieźle. 
fototapeta2fototapeta1
Użytkowanie. W użytkowaniu folia sprawdza się rewelacyjnie. Nie odkleja się, nadruk się nie ściera (codziennie jest ze ściany ścigana woda), można ją myć miękka gąbką z łagodnym detergentem do kabin prysznicowych. A przede wszystkim koniec z myciem fug!
fototapeta
To dopiero dwa miesiące testowania. O dalszych losach folii Easy Stick&Play będziemy informować :)

Update z lipca 2014

U naszej testowej okleiny pod prysznicem wszystko w porządku. Nie odkleja się, nadruk nie schodzi. Jest myta w ten sam sposób. Grzybów, pleśni, kamienia brak. I to jest piękne!Stopka Belka-dolna-wybrane-banki