Dekorami

Inspiracje Aranżacje

10 pomysłów na alternatywną wersję choinki

12 grudzień 2O14
Medium_2e406751-3265-41b7-b07f-4c6e1a6a34bd

Choinka to zwykle główna świąteczna dekoracja domu. Nie każdy jednak chce lub może mieć tzw. żywą (czyli ściętą na tyle niedawno, żeby wciąż wyglądała na żywą) choinkę w domu. Czasami brak jest miejsca na choinkę, czasami zwierzaki nie dałyby jej spokoju, czasami kupowanie takiego drzewka jest niezgodne z wyznawanymi poglądami. Tak czy inaczej w takiej sytuacji jest mnóstwo pomysłów na choinkę w wersji alternatywnej. Oto kilka z nich. 

1. Choinka na tablicy 

Jeżeli macie ścianę pomalowaną farba tablicowa lub wyklejoną folia tablicową można wyżyć się artystycznie przy użyciu kredy i własnych zdolności rysunkowych.

f9af2fedbc195bcf9b847d346902d125

2. Choinka na podwieszanym panelu

Jeżeli nie macie ani tablicy, ani zdolności, ani nawet chęci do wykazywania się zdolnościami przychodzimy z pomocą i naszą niezrównana technologia druku. Drzewka znajdziecie w kolekcji O'Choinka. Jako materiał na panel można użyć płótna (w produktach Fotoobrazy). W zamówieniu można poprosić o wykonanie tunelu. Do zawieszenia można użyć drążka drewnianego lub plastikowego, pręt metalowy albo nawet kawałek gałęzi jak na pierwszym zdjęciu. 
choinka2choinka choinka4

3. Choinka jako naklejka lub samoprzylepna fototapeta ścienna

Dysponując wolnym kawałkiem ściany można pokusić się o naklejenie większych lub mniejszych naklejek. Polecamy naklejki lub fototapetę samoprzylepną WallArt, którą po świętach łatwo usunie się ze ściany. Oto kilka pomysłów. Zajrzyjcie też do naszych kolekcji O'Choinka oraz Świątecznej aby znaleźć własne pomysły na świąteczną ścianę.
choinka_11choinka9 choinka8 choinka15
A tu choinka naszego projektu na zamówienie klienta
 choinka_krystynka

4. Choinka z desek lub palet

Modne w wielu zastosowaniach wnętrzarskich i tu znalazły ciekawe zastosowanie. Do wykonania samodzielnie i niedrogo. 
57b471b84afd0cbb49ef08fb2bf7f1d7 choinka13

5. Choinka z patyków lub gałęzi

Wykorzystanie gałęzi z ozdobami to w zasadzie już klasyka. Dodatkowo łatwa do wykonania samodzielnie. Natomiast drzewko z gałęzi to już wyższa szkoła jazdy :)
5863a41b56da74c8455ee64356a20bdb choinka17

6. Choinka ze zdjęć

Do wykonania potrzebujemy kawałka pustej ściany, taśmy dwustronnej, pinezek i wydrukowanych zdjęć lub wydruków na samoprzylepnej folii ściennej (WallART). Bardzo osobista i kreatywna wersja choinki.
choinka10

7. Choinka jako deco board

Do wykonania takiej choinki potrzebujemy dobrego pomysłu, czasu i nieco zdolności manualnych. Jeżeli tego nie mamy można zawsze przejrzeć kolekcję O'Choinka i znaleźć odpowiedni obrazek do wydruku jako naklejkę, fototapetę lub fotoboard.   
choinka5 choinka6

8. Choinka na obrazku

Choinkowe obrazki? Proszę bardzo: do zamówienia jako fotoobraz lub plakat. Propozycje tematów w kolekcji O'Choinka oraz Świątecznej
choinka7 choinka3

9. Choinka minimalistyczna

Do minimalistycznego wnętrza. Nic dodać, nic ująć. 
choinka_14

10. Choinka zwariowana

Więcej szalonych pomysłów zebraliśmy na naszym Pintereście. Drabina, książki, słoiki ... kreatywność nie zna granic 
choinka16

Jeżeli chcecie zrealizować jakiś pomysł, który wykracza poza możliwości naszego serwisu piszcie na kontakt@dekorami.pl

Źródło prezentowanych zdjęć to Pinterest. Na tablicy O'choinka zebraliśmy więcej choinkowych pomysłów. Zapraszamy!Źródło: PinterestStopka Belka-dolna-wybrane-banki