Biolen od DEKORAMI - pierwsza organiczna tapeta z nadrukiem


Przedstawiamy Biolen organiczny podkład z lnu do produkcji tapet z  ekologicznym nadrukiem cyfrowym.Biolen - wyjątkowe właściwości
Oto produkt, który pozostaje w zgodzie z założeniami zrównoważonego rozwoju. Jego doskonałe właściwości idealnie pasują do koncepcji ekologicznych i zrównoważonych pomieszczeń. Weźmy właściwości funkcjonalne. Tapeta z lnu doskonale sprawdza się w roli izolacji cieplnej. Ponadto włókna mogą wchłonąć 35% wilgotności powietrza i uwolnić je w razie potrzeby. Polepsza akustykę pomieszczenia. Na stronie Polskiej Izby Lnu i Konopi zaś wyczytamy, że len ma właściwości bakteriostatyczne i bakteriobójcze. Nie jest atakowany prze mole, grzyby ani bakterie.  Biolen jest też przyjemny w dotyku. Podczas targowej premiery nie było osoby, która by sobie odmówiła podotykania próbki na wieszaku ;)

To dla nas. A co dla planety? Jeżeli przyjdzie czas na wymianę tapety, może ona wrócić poprzez kompostownik do natury. Włókna lniane są usztywniane przez splątanie wodne i dlatego są wolne od chemikaliów. Nadruk wykonany jest za pomocą ekologicznych tuszy lateksowych na bazie wody. A lepiej izolowany cieplnie dom też służy planecie. Kolejną istotną zaletą pro środowiskową jest ekologiczna uprawa lnu, która użyźnia glebę, wymaga znacznie mniej wody w porównaniu do innych naturalnych włókien, a Jedynym odpadem produkcyjnym są pyły powstające podczas jej przerobu. Co więcej, len używany do produkcji naszej tapety uprawiany jest bez nawozów.Podsumujmy zalety tej tapety:
  • 100% naturalny i ekologiczny materiał
  • tworzy dobry, naturalny klimat w pomieszczeniu
  • ma właściwości termoizolacyjne oraz dźwiękochłonne
  • ciepła w dotyku
  • oddychająca  
  • wytrzymała  i odporna na rozdarcie
  • produkowana z organicznych upraw lnu, bez użycia chemikaliów
  • 100% biodegradowalna


Biolen - co trzeba o nim wiedzieć.
Podkład nie jest biały, ma naturalny kolor, przez co wpływa na kolor zadruku. Nieco przyciemnia i tłumi kolory, co dodaje projektom charakteru. Naszym zdaniem świetnie sprawdza się we wszelkich botanicznych, kwiatowych wzorach. Ale naszą testową aplikację przed wprowadzeniem tej tapety do oferty wykonaliśmy z zastosowaniem wzoru Meandre Golden Beige i  bardzo nam się podoba. Oczywistym wyborem wydają się też tapety do pokoju dziecięcego.  Biolen sprawi, że będą miały nieco mniej "słodki" charakter, ale pozostaje to w zgodzie z panującymi trendami dekorowania pokoju dziecięcego. A zalety tej tapety w pokoju dziecku trudno przecenić.

Kiedy Biolen nie będzie dobrym wyborem? Na pewno tam gdzie panuje styl glamour, w towarzystwie elementów wystroju na wysoki połysk, a także tam gdzie planujemy często przecierać na sucho lub przemywać tapetę. W pierwszym wypadku Biolen nie będzie pasował charakterem, w drugim tapeta się "zmechaci". Tak się stało ze wspomniana próbką (ta z flamingami na zdjęciu powyżej) gdy przez 4 dni była "degustowana" po kilkaset osób dziennie ;) Na szczęście w większości zastosowań takich sytuacji tapety nie doświadczają.