...o tapetach artystycznych

Tapety artystyczne czyli tapety drukowane cyfrowo (tzw. fototapety)
PRODUKCJA TAPET Z NADRUKIEM CYFROWYM (FOTOTAPET) 

Technologia druku 

Nasza produkcja opiera się na najbardziej ekologicznej z dostępnych obecnie na rynku technologii lateksowej. Byliśmy jedną z pierwszych firm, które wdrożyły HP Latex do produkcji na polskim rynku. Tusze mają wiele certyfikatów ekologicznych, ale najlepiej ich bezpieczeństwo obrazuje anegdotyczna, acz prawdziwa historia entuzjastycznego pracownika dystrybutora HP Latex, który wypił niewielką jego ilość i mimo, że nie czuł się kolejnego dnia najlepiej, to jednak wypity tusz nie wyrządził żadnych szkód w jego organizmie ;) Potrzebujesz poważniejszych danych? Zajrzyj tu

  

Tapety (podkłady) do druku  

Każdy ze wzorów możemy wydrukować na podkładzie wybranym z aktualnej ofercie, które prezentujemy na stronie. Bazę podkładów rozwijaliśmy przez lata i wciąż podlega ona pewnym modyfikacjom. Specyfikacje techniczne prezentujemy na liście. Tutaj kilka dodatkowych wskazówek:
 • podkłady winylowe z serii DF to najpopularniejszy wybór, podkład, który stosujemy zarówno w domach jak i na inwestycjach komercyjnych w biurowcach, centrach handlowych, hotelach i gastronomii. Można go stosować nawet w pomieszczeniach wilgotnych (sugerujemy dodatkowe zabezpieczenie, dostarczanym przez nas laminatem do aplikacji na ścianie, co chroni łączenia brytów). Wymagany jest jedynie profesjonalny montaż i odpowiednia chemia.
 • podkłady premium Dream Wall są znacznie grubsze i na podłożu z siatki, stąd ich większa wytrzymałość (siatka zapobiega też mikropęknięciom ściany), mają też lepsze powleczenie pod druk, dając większą odporność na ścieranie i oczywiście wyższą cenę. Te tapety stosujemy też w strefach mokrych.
 • NOWOSĆ! Silky to tapeta tekstylna, syntetyczny jedwab z połyskliwą powierzchnią, która sprawia, że tapeta rozświetla pomieszczenie. 

Wzory tapet artystycznych (fototapet) 

Proponujemy własne wzory (kolekcja Dekorami), a także współpracujących projektantów. Ida M. Mikołajska z Mikołajska Studio w Krakowie to architekt wnętrz z talentem graficznym, dlatego jej projekty mają nie tylko wspaniałe walory estetyczne, ale są przemyślane pod względem zastosowania we wnętrzach. Poza gotowymi wzorami proponujemy stworzenie projektu na indywidualne zamówienie. Od klienta oczekujemy wtedy w miarę dokładnego opisania oczekiwać, w tym rozmiaru, tematyki, kolorystyki, charakteru grafiki i/lub pokazania graficznej inspiracji. Kolejną opcją jest wydruk tapety z grafiki lub zdjęcia klienta.

ZAMÓWIENIA

Ceny tapet artystycznych (fototapet)

Aby otrzymać wycenę należy wysłać formularz zapytania o cenę spod strony danego wzoru lub maila z w przypadku projektu na zamówienie, własnego lub fototapety z AdobeStock. Tapety wyceniamy pod podany wymiar ściany (dodajemy 5-10 cm zapasu pod montaż). Do cen doliczamy 23% VAT lub 8% VAT w przypadku zakupu wraz z montażem w domu lub mieszkaniu (zgodnie z ustawą).

Procedura zamówienia tapet artystycznych (fototapet)

Po zaakceptowaniu przez klienta oferty cenowej wystawiamy proformę do zapłaty. Po otrzymaniu płatności przystępujemy do realizacji zamówienia:
 • wstępny projekt na bazie przedstawionych przez klienta założeń, uwagi i poprawki (w przypadku projektu indywidualnego)
 • podgląd kadru do akceptacji, uwagi i poprawki (w przypadku zamówienia wzoru z katalogu)
 • wydruk próbny jeżeli został zamówiony
 • druk tapety
 • wysyłka kurierem lub montaż

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA (dot. tapet artystycznych / fototapet)

 1. Czy tapeta przyjdzie w całości czy "paskach"? Tapeta zostanie dostarczona w brytach ("paskach") o szerokości, która jest wypadkową szerokości wybranego podkładu do druku oraz ściany
 2. Czy bryty będą docięte na styk? Standardowo przygotowujemy tapetę z zakładką techniczną (usuwaną w trakcie montażu) do montażu na zakład z cięciem przez dwie warstwy tapety (przydatny będzie nożyk ze stopką). Bryty docinamy na styk wyłącznie na wyraźne zamówienie 
 3. Czy tapety są zmywalne? Tak, wszystkie tapety można przemywać zgodnie z instrukcją
 4. Jak przygotować ścianę pod montaż tapety? W skrócie: jak do malowania, ale nie malować. Bardzo ważne jest zagruntowanie gruntem głęboko penetrującym. Oto pełne wytyczne do przygotowania ściany
 5. Czy klej nakładamy też na tapetę? Nie. Wszystkie nasze podkłady są z grupy określanej jako "easy up" czyli do (relatywnie) łatwego montażu (i usuwania), gdzie klejem smarujemy jedynie ścianę
 6. Czy dostarczacie klej? Aktualnie nie. Należy używać kleju do tapet na flizelinie lub siatce (podłoże tekstylne) odpowiedni do gramatury podanej w specyfikacji poszczególnego materiału. Nie rekomendujemy żadnej konkretnej marki, jednak klej powinien być wysokiej jakość i świeży, ponieważ jest najczęstszą przyczyną problemów z odchodząca tapetą od ściany (kolejnym jest niestabilna temperatura w trakcie lub po montażu). Zachęcamy do korzystania z naszego montażu, aby odpowiedzialność za efekt końcowy pozostała w naszych rękach.
 7. Czy można przykleić tapetę na tapetę? Oficjalna odpowiedź brzmi: nie. Jednak, że względu na problem związany ze zrywaniem starej tapety i przygotowywaniem ściany pod nową, zdarzało nam się taka operację przeprowadzać. Warunkiem jest to aby stara tapeta była mocno związana z podłożem na całej powierzchni, a klient bierze pod uwagę możliwe niepowodzenie i całą odpowiedzialność z tym związaną na siebie. Należy też wziąć pod uwagę możliwość przebijania koloru lub struktury  starej tapety.
 8. Jaki jest termin realizacji zamówienia? Czas realizacji jest uzależniony od jego zakresu i tempa akceptacji klienta. Przeciętnie jest to 5-10 dni roboczych. Ekspres 2 dni robocze na zapytanie, za dopłatą
 9. W jaki sposób dostarczamy tapety? Tapety ( w opcji bez montażu) wysyłamy kurierem w cenie 38 zł. brutto. Możliwy jest tez odbiór osobisty
 10. Czy dostępne są próbki? Tak. Próbki podkładów z przykładowym nadrukiem możemy wysłać za darmo pocztą (format a5-a4). Wydruk próbny wybranego wzoru na docelowym podkładzie (zarówno struktura jak i seria podkładu zmienia nieco kolorystyke oraz wygląd wzoru) jest płatny. Jego wielkość to szerokość materiału (90-130 cm) x 30 cm. Taka próbka zawiera fragment wzoru 1:1 docelowej wielkości tapety oraz ew. pomniejszony widok całego wzoru. Próbka ma krótką wartość referencyjną ze względów technologicznych. Zamówienie w oparciu o taką próbkę powinno być złożone do 3 dni od jej otrzymania.